2 veebr. 2015

Viis medalit liiga etapilt

Edu-Do Cup 2015 Falco medalivõitjad

Falco noored võitsid nädalavahetusel toimunud Eesti Karate Liiga etapilt viis medalit, mille hulgas meeskondlik kuld U14 vanuseklassis ja kaksikvõit U12 raskekaalus.

Alla 12 aastaste noormeeste seas oli Falcot esindamas Andero Uuk ja Martin Kiilaspää. Mõlemad sportlased võistlesid raskekaalus ehk üle 42kg ja jõudsid seal finaali. Finaalis pidi Andero tunnistama värskelt Eesti meistritiitli saavutanud Martini paremust skooriga 4-0.

Kaspar Kitse ja Taner Salmann võistlesid alla 14 aastaste noormeeste kuni 52kg kategoorias. Kaspari esimeseks vastaseks oli turniiri hilisem võitja Venemaalt. Matšis jagus põnevust viimase sekundini, kui Kaspar lõi osava jalalöögi pähe, aga kontakt loeti liiga tugevaks ja punkti selle eest ei saanud.

Taneri tee finaali katkes teises matšis, kus tuli tunnistada värske Eesti meistri paremust. Õnneks jõudsid meie poiste vastased finaali ning sellega avanes võimalus läbi lohutusringide võidelda pronksi eest. Kaspar ja Taner jõudsidki medali matšini ning nende omavahelises pronksi kohtumises jäi peale Kaspar seisuga 1-0.

Geor Lang võistles alla 16aastaste noormeeste -52kg kategoorias ja saavutas seal kolmanda koha. Georg küll kaotas oma esimese matši, aga heitluses kolmanda koha peale suutis ta oma kiired käed maksma panna ja noppis 3-1 võiduga pronksmedali.

Lisaks individuaalsetele kategooriatele võistlesid Kaspar ja Taner meeskondlikus kumites. Kuna meil kolmandat U14 poissi ei olnud, siis laenasime ühe sportlase IVL klubist. Finaalis kohtuti Läti klubiga, mida suudeti kindlalt 2-0 võita.