TUTVUSTUS

Karateklubi Falco on Eesti üks suuremaid võistluskarate klubisid, kus saab tegeleda karatega nii tippsportlase kui harrastaja tasemel. Võistluskarate ehk sportlik karate on äärmiselt dünaamiline, osavust ja painduvust arendav spordiala, millel on kogu maailmas arvukalt igas vanuses harrastajaid. Karateklubi Falco eripäraks võib lugeda mitmete traditsiooniliste treeningmeetodite kõrvale jätmist ja keskendumist võitluses ja spordis olulisematele momentidele.

Karateklubi Falco rajas 1989. a oktoobris JĂĽri Post (kauaaegne klubi peatreener ja Eesti karatekoondise peatreener). Pikka aega tegutseti erinevates koolivõimlates, kuid 1996. a sĂĽgisel täitus treener JĂĽri Posti unistus ja klubi kolis oma saali Tartus Filosoofi 15, kus toimuvad treeningud tänaseni, kuid aadress on teine: Kastani 48g. Falco saal on sisustatud spetsiaalselt võitluskunstide harrastamiseks: maas on karate tatami, seintel ripuvad poksikotid ja kasutada on veel palju vajalikku varustust. 

Karateklubi Falco on Eesti ĂĽks edukamaid sportliku karate klubisid. Klubi sportlased on edukalt esinenud nii Eesti-sisestel võistlustel kui ka rahvusvahelisel areenil. Falco sportlane Marko Luhamaa on ainus eestlane, kes on võitnud täiskasvanute arvestuses maailmameistrivõistlustelt medali. Marko Luhamaa tuli 2006. aastal Tamperes kategoorias +80kg karate maailmameistriks. Karateklubi Falco on Eesti meistrivõistlustel ja Eesti Karate Liiga kokkuvõtetes olnud läbi aegade klubide arvestuses esikolmikus. 

Kõigil meie treeneritel on kehakultuurialane kõrgharidus ja/või EOK karatetreeneri kutseatesteering. Karateklubi Falco juhtkond ja treenerid püüavad ajaga kaasas käia ja huvituvad uuendustest nii praktikas kui ka teoorias, mis aitavad sporti ja ka võitlusviisi kui sellist edasi arendada. Meil saab karatega tegeleda nii sportlikel eesmärkidel kui ka lihtsalt enese arendamiseks ja enesekaitseks.

Lisaks enesekaitsele pakub võitluskunstidega tegelemine koormust kõigile lihasgruppidele, arendab jõudu ja painduvust. Kui me iga päev satume oma elus pisematesse ja suurematesse konfliktidesse, siis võitlustreening on võimalus enese proovile panekuks. Kes on raskustega vastamisi seisnud, teavad, et kriisisituatsioonis on raske endale valetada. Seega õpime võideldes paremini tundma oma tegelikku olemust, harrastajal arenevad enesekindlus, otsustusvõime ja pingetaluvus. Areneb võitlusoskus, areneb ka isiksus…

Karateklubi Falco MTÜ põhikiri


Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035