TUTVUSTUS

Karateklubi Falco on Eesti ├╝ks edukamaid ja Tartu edukaim v├Áistluskarate klubi, kus saab tegeleda karatega nii tippsportlase kui harrastaja tasemel. V├Áistluskarate ehk sportlik karate on ├Ą├Ąrmiselt d├╝naamiline, osavust ja painduvust arendav spordiala, millel on kogu maailmas arvukalt igas vanuses harrastajaid. Karateklubi Falco erip├Ąraks v├Áib lugeda mitmete traditsiooniliste treeningmeetodite k├Árvale j├Ątmist ja keskendumist v├Áitluses ja spordis olulisematele momentidele.

Karateklubi Falco rajas 1989. a oktoobris J├╝ri Post (kauaaegne klubi peatreener ja Eesti karatekoondise peatreener). Pikka aega tegutseti erinevates kooliv├Áimlates, kuid 1996. a s├╝gisel t├Ąitus treener J├╝ri Posti unistus ja klubi kolis oma saali Tartus Filosoofi 15, kus toimuvad treeningud t├Ąnaseni. Falco saal on sisustatud spetsiaalselt v├Áitluskunstide harrastamiseks: maas on karate tatami, seintel ripuvad poksikotid ja kasutada on veel palju vajalikku varustust. Sportlaste kasutada on ka v├Ąike j├Áusaalinurk.

T├Ąnaseks on Karateklubi Falco kujunenud Eesti ├╝heks edukamaks v├Áistluskarate klubiks. 2000. a valiti Falco Tartu edukaimaks spordiklubiks. Klubi sportlased on edukalt esinenud nii Eesti-sisestel v├Áistlustel kui ka rahvusvahelisel areenil.

K├Áigil meie treeneritel on kehakultuurialane k├Árgharidus ja/v├Ái EOK karatetreeneri kutseatesteering. Karateklubi Falco juhtkond ja treenerid p├╝├╝avad ajaga kaasas k├Ąia ja huvituvad uuendustest nii praktikas kui ka teoorias, mis aitavad sporti ja ka v├Áitlusviisi kui sellist edasi arendada. Meil saab karatega tegeleda nii sportlikel eesm├Ąrkidel kui ka lihtsalt enese arendamiseks ja enesekaitseks.

Lisaks enesekaitsele pakub v├Áitluskunstidega tegelemine koormust k├Áigile lihasgruppidele, arendab j├Áudu ja painduvust. Kui me iga p├Ąev satume oma elus pisematesse ja suurematesse konfliktidesse, siis v├Áitlustreening on v├Áimalus enese proovile panekuks. Kes on raskustega vastamisi seisnud, teavad, et kriisisituatsioonis on raske endale valetada. Seega ├Ápime v├Áideldes paremini tundma oma tegelikku olemust, harrastajal arenevad enesekindlus, otsustusv├Áime ja pingetaluvus. Areneb v├Áitlusoskus, areneb ka isiksusÔÇŽ

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[├Ąt]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035