2 märts 2015

Kolm medalit ja valus õppetund

Tallinn Bulldog 2015 Falco medalidMöödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas käsikäes kaks rahvusvahelist karateturniiri: 13. Estonian Open ja 25. Tallinn Bulldog. Laupäeval võistlesid Estonian Openi raames vanuseklassid kadettidest kuni veteranideni ning pühapäeval Tallinna Bulldogil alla 14-aastased noored karatekad.

Estonian Openil oli Falcost võistlustules kaks sportlast.
Lauri Mengel,
kelle jaoks oli see turniir viimaseks kontrollvõistluseks enne 19. märtsil toimuvaid Euroopa meistrivõstlusi, saavutas meeste +84kg kehakaalus III koha.

Teise Falco sportlase Roland Samleri tee medalini katkes seekord väga õnnetult. Rolandi esimese ringi vastaseks oli veebruaris toimunud EM-i hõbeda omanik valgevenelane Aliaksei Vodchyts. Roland tegi südika matši, kuid kaotas napilt 1:2. See, mis järgnevalt juhtus, olgu aga õppetunniks kõigile sportlastele.

Roland pääses lohutusringi, kuid diskvalifitseeriti enne matši algust nõuetele mitte vastava varustuse tõttu. Nimelt, uute reeglite kohaselt peavad ki hõlmade paelad olema seotud. Rolandil oli aga üks pael purunenud ja kohtunik palus ki välja vahetada. Kahjuks ei olnud Rolandil varu kimonot kaasas ja ta suutnud reeglite järgi antud ühe minutiga sobivat asendust kusagilt laenata. Tulemuseks oligi diskvalifitseerimine. Kuna kimonote rebenemist tuleb aeg-ajalt ikka ette ja uute nõuete aluseks olevad paelad on ki juures eriti nõrk koht, siis tuleks võistlustel kaasas kanda ka varu kimono komplekti.

Laupäeval oli kohal ka ERR, mis tegi AK spordiuudiste tarvis võistlustest lühikese videouudise.

Tallinna Buldogil oli Falco poolt väljas 11 sportlast, kellest medaliteni küündisid kaks.

Martin Kiilaspää (II koht, M U12 +42, 17 osalejat) võitis 2:0 valgevenelast, 0:0 seisult hääletusega Taifu klubi esindajat ning poolfinaalis taas valgevenelast 1:0. Finaali kaotas Martin venelasele seisuga 0:1.
Kaspar Kitse (III koht, U14 -52, 21 osalejat) võitis avaringis soomlast 3:0 ning seejärel kaotas valgevenelasele 1:2. Lohutusringis võitis Kaspar Imani sportlast 4:2 ja pronksi kohtumisel omakorda IVLi sportlast 1:0.
Märkimist väärt võistluse tegi ka Marko Olavi Prost (U10 ABS, 14 osalejat), kes jäi kahe võidu ja kahe kaotusega viiendaks.