25 märts 2024

Eesti meistrivõistlused 2024

Eesti MV Tartus 2024

Karateklubi Falco lõpetas koduse tiitlivõistluse klubide üldarvestuses suurima medalisaagiga.

Laupäeval, 23. märtsil kogunesid Eesti karateklubid Tartusse, et välja selgitada 2024. aasta Eesti meistrid. Karateklubi Falco otsustas üle pika aja koju kätte toodud turniirist võtta viimast ja panna välja suurim koosseis lähima 11 aasta jooksul. Viimati toimusid Eesti meistrivõistlused Tartus aastal 2016, mil tähistasime tänaseni ainsa eeslasena maailmameistriks tulnud Karateklubi Falco sportlase Marko Luhamaa tiitlivõidu 10. aastapäeva.

Käesoleva hooaja tähtsamast kohalikust võistlusest võttis osa 15 karateklubi 183 sportlasega, kellest 35 kandsid rinnas Karateklubi Falco vappi. Falco võidetud 33 medalist olid ĂĽheksa kuldsed, mis on sama kogus kui möödunud aastal. Eelmise aasta medalisaaki ĂĽletati hõbedate ja pronkside arvelt.

“Hea meel on, et tegime klubi vaates rekordi, aga kahjuks lõppes liiga palju finaale seekord meie jaoks ebasoodsalt. Koduse tiitlivõistlusega kaasnevad tahes tahtmata teatud lisa pinged, mis võivad hakata sooritust pärssima. Finaali jõudvad sportlased on tavaliselt teinud hooaja jooskul omavahel palju matše. Vastase nõrkused ja tugevused on selged ning mängima hakkavad rohkem psühholoogilised aspektid. Me tegime väga hea võistluse, aga mitme kategooria juhul on tunne, et i-le jäi punkt panemata.”

Lauri Mengel, Karteklubi Falco juhataja ja treener

Eesti meistrivõistluste tulemused ja protokollid