TUTVUSTUS

Karateklubi Falco on Eesti üks edukamaid ja Tartu edukaim võistluskarate klubi, kus saab tegeleda karatega nii tippsportlase kui harrastaja tasemel. Võistluskarate ehk sportlik karate on äärmiselt dünaamiline, osavust ja painduvust arendav spordiala, millel on kogu maailmas arvukalt igas vanuses harrastajaid. Karateklubi Falco eripäraks võib lugeda mitmete traditsiooniliste treeningmeetodite kõrvale jätmist ja keskendumist võitluses ja spordis olulisematele momentidele.

Karateklubi Falco rajas 1989. a oktoobris Jüri Post (klubi peatreener ja Eesti karatekoondise peatreener). Pikka aega tegutseti erinevates koolivõimlates, kuid 1996. a sügisel täitus treener Jüri Posti unistus ja klubi kolis oma saali Tartus Filosoofi 15, kus toimuvad treeningud tänaseni. Falco saal on sisustatud spetsiaalselt võitluskunstide harrastamiseks: maas on karate tatami, seintel ripuvad poksikotid ja kasutada on veel palju vajalikku varustust. Sportlaste kasutada on ka väike jõusaalinurk.

Tänaseks on KK Falco kujunenud Eesti üheks edukamaks võistluskarate klubiks. 2000. a valiti KK Falco Tartu edukaimaks spordiklubiks. Klubi sportlased on edukalt esinenud nii Eesti-sisestel võistlustel kui ka rahvusvahelisel areenil. Eesti karatekoondisest on aastatel 1995-2002 umbes 1/3 moodustunud KK Falco sportlastest. Klubi edukamate sportlaste hulka kuuluvad:

• Marko Luhamaa (2006. a maailmameister, 1996. a Euroopa juunioride meistrivõistluste pronks, 1998. a MM-i 5. koht, 2003. a Euroopa meistrivõistluste 5. koht, jne);
  • Tõnis Saag (2000. a Põhjamaade meister, aastatel 2000-2001 Eesti parim karateka, arvukas Eesti meister, jne);
  • Kerttu Rahe (1996. a Euroopa meistrivõistluste 5. koht, 1996-1997 Eesti parim naiskarateka, arvukas Eesti meister, mitmete rahvusvaheliste medalite omanik, jne);
  • Lauri Mengel (2012. a EM 7. koht, Põhjamaade meister 2015, 2010 ja 2012, 2002. a kadettide Euroopa meiser, paljukordne Eesti meister, Eesti parim karateka 2010 ja mitmete rahvusvaheliste turniiride medaliomanik).

Kõigil meie treeneritel on kehakultuurialane kõrgharidus ja/või Eesti Olümpiakomitee poolt aktsepteeritav karatetreeneri kutseatesteering. KK Falco juhtkond ja treenerid püüavad ajaga kaasas käia ja huvituvad uuendustest nii praktikas kui ka teoorias, mis aitavad sporti ja ka võitlusviisi kui sellist edasi arendada. Meil saab karatega tegeleda nii sportlikel eesmärkidel kui ka lihtsalt enese arendamiseks ja enesekaitseks.

Lisaks enesekaitsele pakub võitluskunstidega tegelemine koormust kõigile lihasgruppidele, arendab jõudu ja painduvust. Kui me iga päev satume oma elus pisematesse ja suurematesse konfliktidesse, siis võitlustreening on võimalus enese proovile panekuks. Kes on raskustega vastamisi seisnud, teavad, et kriisisituatsioonis on raske endale valetada. Seega õpime võideldes paremini tundma oma tegelikku olemust, harrastajal arenevad enesekindlus, otsustusvõime ja pingetaluvus. Areneb võitlusoskus, areneb ka isiksus…

Karateklubi Falco | Filosoofi 15, Tartu 50108 | +372 56 658 430 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035