TUTVUSTUS

Karateklubi Falco on Eesti ├╝ks edukamaid ja Tartu edukaim v├Áistluskarate klubi, kus saab tegeleda karatega nii tippsportlase kui harrastaja tasemel. V├Áistluskarate ehk sportlik karate on ├Ą├Ąrmiselt d├╝naamiline, osavust ja painduvust arendav spordiala, millel on kogu maailmas arvukalt igas vanuses harrastajaid. Karateklubi Falco erip├Ąraks v├Áib lugeda mitmete traditsiooniliste treeningmeetodite k├Árvale j├Ątmist ja keskendumist v├Áitluses ja spordis olulisematele momentidele.

Karateklubi Falco rajas 1989. a oktoobris J├╝ri Post (klubi peatreener ja Eesti karatekoondise peatreener). Pikka aega tegutseti erinevates kooliv├Áimlates, kuid 1996. a s├╝gisel t├Ąitus treener J├╝ri Posti unistus ja klubi kolis oma saali Tartus Filosoofi 15, kus toimuvad treeningud t├Ąnaseni. Falco saal on sisustatud spetsiaalselt v├Áitluskunstide harrastamiseks: maas on karate tatami, seintel ripuvad poksikotid ja kasutada on veel palju vajalikku varustust. Sportlaste kasutada on ka v├Ąike j├Áusaalinurk.

T├Ąnaseks on KK Falco kujunenud Eesti ├╝heks edukamaks v├Áistluskarate klubiks. 2000. a valiti KK Falco Tartu edukaimaks spordiklubiks. Klubi sportlased on edukalt esinenud nii Eesti-sisestel v├Áistlustel kui ka rahvusvahelisel areenil. Eesti karatekoondisest on aastatel 1995-2002 umbes 1/3 moodustunud KK Falco sportlastest. Klubi edukamate sportlaste hulka kuuluvad:

• Marko Luhamaa (2006. a maailmameister, 1996. a Euroopa juunioride meistriv├Áistluste pronks, 1998. a MM-i 5. koht, 2003. a Euroopa meistriv├Áistluste 5. koht, jne);
  • T├Ánis Saag (2000. a P├Áhjamaade meister, aastatel 2000-2001 Eesti parim karateka, arvukas Eesti meister, jne);
  • Kerttu Rahe (1996. a Euroopa meistriv├Áistluste 5. koht, 1996-1997 Eesti parim naiskarateka, arvukas Eesti meister, mitmete rahvusvaheliste medalite omanik, jne);
  • Lauri Mengel (2012. a EM 7. koht, P├Áhjamaade meister 2015, 2010 ja 2012, 2002. a kadettide Euroopa meiser, paljukordne┬áEesti meister, Eesti parim karateka 2010 ja mitmete rahvusvaheliste turniiride medaliomanik).

K├Áigil meie treeneritel on kehakultuurialane k├Árgharidus ja/v├Ái Eesti Ol├╝mpiakomitee poolt aktsepteeritav karatetreeneri kutseatesteering. KK Falco juhtkond ja treenerid p├╝├╝avad ajaga kaasas k├Ąia ja huvituvad uuendustest nii praktikas kui ka teoorias, mis aitavad sporti ja ka v├Áitlusviisi kui sellist edasi arendada. Meil saab karatega tegeleda nii sportlikel eesm├Ąrkidel kui ka lihtsalt enese arendamiseks ja enesekaitseks.

Lisaks enesekaitsele pakub v├Áitluskunstidega tegelemine koormust k├Áigile lihasgruppidele, arendab j├Áudu ja painduvust. Kui me iga p├Ąev satume oma elus pisematesse ja suurematesse konfliktidesse, siis v├Áitlustreening on v├Áimalus enese proovile panekuks. Kes on raskustega vastamisi seisnud, teavad, et kriisisituatsioonis on raske endale valetada. Seega ├Ápime v├Áideldes paremini tundma oma tegelikku olemust, harrastajal arenevad enesekindlus, otsustusv├Áime ja pingetaluvus. Areneb v├Áitlusoskus, areneb ka isiksusÔÇŽ

Karateklubi Falco | Filosoofi 15, Tartu 50108 | +372 56 658 430 | info[├Ąt]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035