31 jaan. 2016

Edu-Do Cup 2016

Karl Erik MeltsasLaupäeva, 30. jaanuaril toimus Tallinna Spordihoones selle hooaja neljas Eesti Karate Liiga etapp, kust Falco sportlased võitsid kokku üheksa medalit.

Rahvusvaheline turniir Edu-Do Cup, kust võtsid osa sportlased kuuest riigist, kuulus sellel aastal esimest korda Eesti Karate Liiga arvestusse. Falcost oli väljas 9 sportlast, kes võitsid ühtekokku 9 poodiumikohta.

Parimat taset näitasid seekord Taner Salmann ja Kaspar Kitse, kelle jaoks oli antud võistlus ka valikvõistluseks Põhjamaade meistrivõistluste koondise kohale. Mõlemad saavutasid oma kategoorias esikoha ja seega säilivad head väljavaated sõita 9. aprillil Taani Eestit esindama.

Lisaks neile suutis poodiumi kõrgeimale astmele tõusta ka Karl Erik Meltsas. Paar nädalat tagasi Estonian Openilt võidetud hõbeda ja Eesti meistrivõistluste pronksmedalile lisandus nüüd esimene väljaspool klubivõistlusi saadud kuldne autasu. Karl Erik alistas finaalis samuti hea võistluse teinud klubikaaslase Hans-Martti Nellise 2:1.

Lisaks Hans-Marttile võitis hõbemedali ka Egert Heliste U14 -45kg kategoorias. Kolmandaid kohti oli kokku neli, nendest üks alla 12-aastaste poiste meeskondlikus arvestuses.

Falco sportlaste jaoks on järgmiseks võistluseks Bulldog Cup, mis toimub 27. veebruaril Tallinnas, kuhu püüame välja minna suure koosseisuga ja kutsume kõiki spordihuvilisi meie karatekadele kaasa elama.