10 apr. 2017

Viis medalit Põhjamaade meistrivõistlustelt

Laupäeval, 8 aprillil Tallinnas toimunud Põhjamaade meistrivõistlustelt võitsid Karateklubi Falco sportlased viis medalit.

Põhjamaade meistrivõistlused on iga-aastane tiitlivõitlus, mida korraldavad järgemööda kõik Põhjamaade Karate Föderatsiooni kuuluvad riigid. See organisatsioon ei koonda enda alla mitte ainult traditsioonilisi põhjamaid nagu Norra, Rootsi, Soome, Taani, Island, vaid tänaseks kuuluvad sinna ka kõik Balti riigid. Viimasena liitus sellest aastast Leedu, kes kokku oma 28 sportlasega lisas turniirile kindlasi värvi ja kasvatas konkurentsi.

Üle seitsme aasta taas Tallinnas toimunud turniirile oli Eestil seekord välja panna 31 sportlast, kellest viis olid Karateklubi Falcost. Koondise koha olid välja teeninud Kaspar Kitse, Joonatan Ehlvest ja Sandra-Merys Tasa, Mihkel Liivakant ja Lauri Mengel. Kaheksa riigi konkurentsis suutsime päeva lõpuks Tartusse tuua 5 medalit.

Lauri Mengel (+84 kg) võitis oma kehakaalu eelringides kolme vastast ja kindlustas sellega koha finaalis, kuhu tabeli teiselt poolelt jõudis samuti Eesti sportlane Tanel Paabo. Seega valitsesid meeste raskekaalu eestlased, kuid Falco kahjuks läks esikoht finaalis Paabole. Mihkel Liivakant (-67 kg) ja Sanra Merys Tasa (U16 -54kg) pidid individuaalse võistluse lõpetama juba esimese ringi järel. Kuna Mihkel ja Lauri kuulusid lisaks ka Eesti meeskonda, sai Mihkel veel teise võimaluse poodiumile pääseda. Eesti meeskond võitis Rootsit ja Lätit, kuid jäi tasavägises finaalis alla Taanile ning teenis seega hõbemedali.

Noorematest Falco karatekadest võitlesid koduseinte vahel toimunud tiitlivõistlusel medalid välja Kaspar Kitse (U16 -70kg) ja Joonatan Ehlvest (U18 -55kg). Mõlemad võitsid pronksmedali, kaotades seejuures vaid oma kategooria hilisemale võitjale.

Lauri Mengel 2 x II koht (+84kg ja meeskond)
Mihkel Liivakant II koht (meeskond)
Kaspar Kitse III koht (U16 -70kg)
Joonatan Ehlvest III koht (U18 -55kg)


Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035