Lauri Mengel

EKR 6 Vanemtreener, karate

TĂś Kehakultuuri teaduskond, fĂĽsioteraapia, MSc
TĂś mikrokraad “SoorituspsĂĽhholoogia praktikule”
M.I. Massaažikool, spordimassöör

+372 5166253
lauri.mengel@karateklubi.ee

“Usun, et liikumine on tervise alus. Oma tööd tehes on minu sügavaim soov näha õnnelike inimesi, kes naudivad liikumist ja spordi tegemist. Minu eesmärgiks on aidata igal sportlasel olla terve ja endaga rahul. Elu on pidev otsuste tegemine ning edu ja ebaedu kogemine. Sportlik karate treening ja võistlemine pakuvad kontrollitud, regulaarseid ja vahetuid võimalusi õppida õnnestumiste ja ebaõnnestumistega hakkama saamist. Karate ja sport üldiselt õpetavad planeerima ja otsuseid operatiivselt vastu võtma. Juhendan oma treenitavaid seadma eesmärke, nende nimel tööd tegema, oma arengut analüüsima ja saadud kogemustest õppima.

Võitmine spordis on seotud eduga nii isiklike eesmärkide täitmisel kui ka soorituse võrdlemises teistega. Sportlase isiklike eesmärkide täitmine suurendab tõenäosust olla edukas ka teiste sportlastega võrreldes. Väikeste ja suuremate eesmärkide nimel pingutamine ja nende täitmisega kaasnev edu elamus kasvatab õpilaste enesekindlust, mis on ülekantav erinevatesse elusituatsioonidesse.

PĂĽĂĽan treeningutel jagada enda aega nii, et iga treeningul osaleja saaks tähelepanu. Kasutan treeningute vahelisi vabu hetki sportlastega suhtlemiseks. Sportlasega vabas vormis vesteldes on treeneril ja sportlasel võimalik teineteist tundma õppida, saada parem kontakt ja luua usaldussuhe, mis on eelduseks tulemuslikule treening- ja kasvatusprotsessile.

Olen positiivne, entusiastlik, aus, õiglane ning sportlike ja tervislike eluviisidega treener. Pean oluliseks kokkulepetest kinni pidamist ja vastutustundliku käitumist. Olen kohusetundlik, enesekindel ja nõudlik treener. Hindan pingutust ja tahet õppida. Tunnen, et mul on erialaseid oskuseid, kogemusi ja tahet õpetada. Soovin mainitud väärtuseid läbi isikliku eeskuju, karate ja isikliku õpetamisfilosoofia edasi anda ka oma õpilastele”.

Lauri Mengel

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035