Karl Erik Meltsas

Treenerikutse omandamisel

Tartu Ăślikool, geograafia eriala, haridus omandamisel

+372 5305 0330
karlerik.meltsas24@gmail.com

“Soovin jagada teadmisi, oskusi ja mentaliteeti, mida mina sain oma treeneritelt, järgmisele põlvkonnale. Juhendan noori nii, et nad tunneks trenni tegemisest rõõmu ning oleksid tervisliku ja mitmekĂĽlgse eluviisiga. Samuti on igas trennis distsipliin, kirg ja lõbu.

Noore treenerina olen avatud erinevatele väljakutsetele ja võimalustele. Usun, et tiimitööga on kõik võimalik. Samuti tean, et treenerina on mul veel palju õppida, kuid teen seda hea meelega, sest karate ja Falco on olnud suur osa minu elust alates 5. eluaastast. Saali lähen alati austuse, elevuse ja laia naeratusega, sest teen seda, mida armastan.

Väärtuseid, millest juhindun trenne andes on mitmeid. Esmalt pean oluliseks pakkuda noortele võimalust liikuda ning saada koolipingi ja ekraani taga istumisest vahelduseks joosta, hĂĽpata ja tunda rõõmu teistega koos liikumisest. Teiseks pean oluliseks, et igaĂĽhe individuaalne kehaline aktiivsus, jõud ja painduvus oleks tervislikul tasemel, mis hoiab ära vigastusi ning tuleb kasuks ka tulevikus. Pean oluliseks mitmekĂĽlgsust – erinevad palli- ja jooksumängud ning koordinatsiooniharjutused on suur osa trennist, et noored arendaks end mitmekĂĽlgseks ja osavaks sportlaseks. Lisaks väärtustan treeningute vaimset poolt – tugev vaim on omadus, mis tuleb kasuks nii argielus kui ka karates. Kuidas leida endas jõudu ja tahtmist minna edasi, vaatamata nii halvale päevale, suurele ebaõiglusele kui ka ebamugavusele? Kuidas seada ratsionaalseid eesmärke, nendel nimel töötada, ja mis kõige olulisem, kuidas seda teekonda nautida?”

Karl Erik Meltsas

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035