Gediminas JĂĽrjo

EKR 5 Treener, karate

+372 56658430
gefeen@gmail.com

“Olles töötanud ĂĽle kahekĂĽmne aasta kõige noorematest vanemateni välja, näen treenitavate edusamme ja arengut läbi nende sportlaskarjääri. Pean oluliseks, et treening oleks eakohane ning laiemalt arendav, säilitades seejuures huvi karate vastu aga võimaldades soovi korral elus ka teisi valikuid edukamalt teha. Läbi mänguliste harjutuste saavad lapsed oskuseid, mis järk-järgult kanduvad edasi karate tehnikatesse ning võitlusspordi maailma.

Karatesport pole lihtne, sellega edukaks tegelemiseks on vaja nii füüsilist kui vaimset võimekust. Lisaks sellele on miski veel, mis teeb tatamile minejatest juba ühe võitjaks. Igal karatega tegelejal on oma võimed, soovid ja iseloom ning mulle on tähtis leida asjast huvitatud õpilastel see tee, mis viiks nad parima tulemuseni. Kas see on võitlus, lihtsalt tehniline areng ja edenemine vöötasemetel või on sooviks toredalt ja tervislikult aega veeta. Selle juures tuleb siiski kõikidel oma piire ületada ning minu roll on leida vahendid ja tee, et sportlane ei kaotaks lootust ja usku oma võimetesse.

Ma olen ise tegelenud päris mitme spordialaga, meistritiitleid ja medaleid on nii karates, võistlustantsus kui laskmises. Lisaks olen tegelenud erinevate pallimängudega, sh nendel aladel võistlemisega kui kalastusspordiga. Ma olen näinud erinevate spordialade arengut läbi aja ning seda, kuidas muutuvad inimeste oskused ja võimed läbi tehnilise arengu. Seetõttu pean oluliseks karate tehnilist poolt, kuid leian, et maailmas on nii palju erinevate tehnikate ja võitlusstiiliga karatekasid, et alati on võimalik ise areneda ja arendada oma õpilasi just nende iseärasusi arvestades.

Võistlemine on minu arvates edasiviiv jõud. Kõikidele see ei sobi, aga alati annab leida piiri ja tasakaalu, mis ulatuses ja mis kujul seda teha. Isegi karate tippspordivõistlus on mäng, milles osalejad saavad presenteerida oma oskusi nii nagu nad selleks valmis on ja vastane võimaldab. Kui ĂĽhel hetkel mõni asi ei õnnestu, siis tuleb minna saali ja asjad paremaks muuta ning kui mingid asjad õnnestuvad, siis teha need veelgi paremaks. Soovin oma õpilasi selles samm-sammult aidata.”

Gediminas JĂĽrjo

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035