12 sept. 2016

Medalid Soomest

Sebastian Pungar algajatele karate huvilistele tehnikaid näitamas.Falco karatekad alustasid hooaega Soome lahtistel meistrivõistlustel kuue medaliga. 

Soome lahised meistrivõistlused toimusid 10. septembril Tamperes. Nagu tavaks on see Falco jaoks hooaja esimeseks võistluseks ning seega sissejuhatuseks uuele hooajale. Olgugi, et septembri keskel on Euroopa täis erinevaid võistlusi, oli Soomes kohal umbes kaheksa riigi sportlased.

Karateklubi Falcost sõitis põhjanaabrite juurde 11 sportlast. Ainukese kuldmedali teenis välja Sebastian Pungar (U12 – 35 kg). Sebastian võitis soomlaste vastu kaks esimest kohtumist ja sai finaalis vastaseks Venemaa esindaja. Samale venelasele oli Sebastian möödunud hooajal Läti lahtistel MV-l napilt kaotanud, kuid tänu paremale enesekindlusele ja taktikalistele lahendustele tuli seekord 2:0 võit.

Kuni 12-aastaste poiste kategooriates tõid Tartusse veel medaleid Hans Martti Nellis (-42 kg) ja Marko Olavi Prost. Mõlema tegutsemist pärssis kindlasti võistlusärevust ja nii hästi asjad ei edenenud kui trennis. Hans Martti võitis siiski kaks esimest vastast ja jõudis finaali, kus tuli vastu võtta napp kaotus soomlaselt. Marko Olavi saavutas enda kaalus pronksmedali.

Alla 14-aastaste poiste -50 kg seas võitis Egert Heliste hõbemedali. Pärast avamatši võitu soomalse üle, tekkis soov finaalis veel julgemalt riskida. Kahjuks kasutas vastane riskides tekkinud auke osavalt ära ning vormistas 4:1 võidu. Sama vanuseklassi +55 kg poiste hulgas tuli Martin Kiilaspää kolmandale kohale.

Soomes võistlesid ka kaks Falco U16 vanuseklassi tüdrukut. Kadi Sepp võitis (+54 kg) esimeses ringis Soome esindajat, kuid pidi finaalis leppima sama riigi esinumbri kindla paremusega. Sandra-Merys Tasa (-54 kg) võitis esimestes ringides kahte soomlast, kuid sellele järgnesid kaks kaotust Norra ja Soome esinajatele, mis jättis Sandra lõpuprotokollis neljandale kohale.

Falco vanemad sportlased seekord medaliteni ei jõudnud. Kogu Soome võistluse tugevaim konkurents oli U16 vanuseklassi poiste hulgas, kus Falco sportlased Kaspar Kitse ja Taner Salmanni jäid seekord võiduta ning pidid juba avaringi järel asjad kokku pakkima. Nagu juba mainitud toimus samal ajal Euroopas väga palju erinevaid võistlusi. Falcost võistles Lauri Mengel laupäeval Horvaatias. Ka tema jaoks lõppes võistlus varakult, kui esimeses matšis saadud roiete vigastus sundis võistluse pooleli jätma.


Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035