21 sept. 2021

Karate 1 Youth League Istanbul

Falco sportlased osalesid Istanbulis rahvusvahelises laagris ja noorte maailmakarika etapil.

17.-19. septembril toimus karateturniir Karate 1 Youth League Istanbul ehk noorte maailmakarika etapp. VÔistlustest vÔttis osa neli Falco sportlast: Ott Jonuks, Sebastian Pungar, Hans Martti Nellis ja Karl Erik Meltsas.

Ott Jonuks (U16 -57 kg) oli Falco sportlastest kĂ”ige edukam. Otil Ă”nnestus avaringis vĂ”ita Venemaa eakaaslast 3:0. JĂ€rgmises matĆĄis lĂ”i tĂŒrklasest vastane Otti korduvalt lubatust tugevamini ning seisult 1:2 andsid kohtunikud tĂŒrklasele keelatud tehnika eest (löök allapoole vööd) neljanda hoiatuse, mis tĂ€hendas Otile matĆĄivĂ”itu. Kolmandas ringis oli Oti vastaseks taas tĂŒrklane. MatĆĄi skoor jĂ€i 2:5 tĂŒrklase kasuks ning kuna Oti viimane vastane finaali ei jĂ”udnud (kĂŒll aga vĂ”itis hiljem pronksi), oli Oti jaoks esimene maailmakarika etapp lĂ€bi.

Teiste poiste jaoks lÔppes turniir juba avaringi jÀrel. Sebastian Pungar (U18 -61 kg) kaotas esimeses ringis hilisemale pronksi vÔitjale rumeenlasele 4:6. Karl Erik Meltsas (U18 -76 kg) kaotas avaringis Maroko sportlasele 0:8. Hans Martti Nellis (U18 -68 kg) pidi tunnistama hiljutise Tampere EM-i sama kategooria hÔbemedali omaniku ja maailma rÀnkingu esinumbri sakslase Anton Kolbi paremust 0:1.

VĂ”istlustele eelnes kaks treeningpĂ€eva rahvusvahelises laagris, kus osalesid peamiselt TĂŒrgi sportlased, aga lisaks ka noored Katarist, Argentiinast ja Venetsueelast.