18 jaan. 2016

Estonian Open 2016

Est Open -55kg võitja Kerttu Rahe. Foto: Hille-Mai PähklamägiKarateklubi Falco sportlased võitsid möödunud laupäeval (16.01.2016) Tallinna Spordihallis toimunud rahvusvaheliselt karateturniirilt Estonian Open rohkelt medaleid. Võistlustel osales 11 Falco sportlast ning ühtekokku võitsid nad kaheksa medalit: kaks kuld-, ühe hõbe- ja viis pronksmedalit.

Kahe kirkaima medali eest hoolitsesid sportlased, kes ka nädal tagasi Tartu Eesti meistrivõistlustel poodiumi kõrgeimal astmel seisid. Kerttu Rahe oli võidukas naiste -55kg ja Sebastian Pungar alla 12 aastaste poiste -30kg arvestuses. Kui meie kõige noorema ja kergema spordipoisi Sebastian Pungari jaoks on sellel hooajal poodiumi kõrgeimal astmel seismine muutnud harjumuspäraseks, siis teiste kohta sama öelda ei saaks. Näiteks Kerttu Rahe ja Karl Erik Meltsas, kes võitis laupäeval oma kategoorias (U12 -43kg) hõbeda, on leidnud hea mineku just viimase kahe võistlustega. Eneseületusega sai hakkama aga Egert Heliste (U14 -45kg), kelle jaoks oli seekordse kolmanda koha eest saadud pronksmedal esimeseks väljaspool klubisiseseid võistlusi võidetud medaliks.

Lisaks mainitud medalitele tegi hea esituse ka Taner Salmann, kes tavapäraseks saanud väga tiheda konkurentsiga U16 -63kg kategoorias saavutas kolmanda koha. Lauri Mengel osales nii meeste raskekaalus (+84kg) kui ka absoluutkategoorias (Open) ning võitis mõlemal juhul pronksmedali. Poodiumile jõudis ka meie klubi kõige uuem liige Marta Pereirale, kes pärast eelmisel nädalal võidetud Eesti meistritiitlit seisis seekord naiste kui 65kg arvestuses poodiumi kolmanda koha astmel.

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035