24 mai 2016

Budo Cup – hooaja viimane vĂ”istlus

Budo Cup 2016Möödunud laupÀeval, 21. mail toimus Tallinna Spordihoones Eesti Karate Liiga (EKL) etapp Budo Cup, kust Falco sportlased vÔitsid kolm medalit ja vormistasid hooaja kokkuvÔtteks 12 EKL poodimukohta.

Budo Cup/Baltic Grand Prix on traditsiooniliselt ĂŒheks suurimaks vĂ”istluseks Eestis. Rahvusvahelises konkurentsis vĂ”itles kaheksa Falco sportlast, kellest kolmel Ă”nnestus jĂ”uda esikolmikusse. Lauri Mengel oli vĂ”idukas meeste raskekaalus (M +84kg) ning kolmanda koha teenisid Marko Olavi Prost (M U12: +42 kg) ja Kerttu Rahe (F -61 kg), kes vĂ€ga tasavĂ€gises pronksikohtumises vĂ”itis klubikaaslast Marta Pereirat.

Budo Cup oli Eesti Karate Liiga viimane etapp, kus löödi kokku lĂ”plikud punktitabelid ja jagati vĂ€lja liiga karikad. Eelmisel hooajal vĂ”itsid Falco sportlased kokku kolm esikohta ja ĂŒhe kolmanda. Äsja lĂ”ppenud hooaega kujunes liiga arvestuses meie jaoks palju edukamaks. Kokku vĂ”ideti neli esi-, viis teist ja kolm kolmandat kohta.

KĂ”ige kindlama ĂŒldvĂ”idu saavutas Sebastian Pungar, kelle jaoks oli liiga vĂ”it kindel juba enne viimast etappi. Hooaja alguses teenitud jĂ€rjestikused esikohad lubasid tal hooaja viimase vĂ”istluse lausa vahele jĂ€tta. Ülekaaluka kaksikvĂ”idu vormistasid ka Karl-Erik Meltsas ja Hans Martti Nellis, kes kategoorias U12 -42 kg olid oma liidrikohad kindlustanud samuti enne viimast etappi. Meeste konkurentsis oli liiga kĂ”ige raskemaks kategooriaks +75kg, kuhu alla liideti nii -84kg kui ka +84kg vĂ”istlusklassid. Ka selles kategoorias tuli Falcosse kaksikvĂ”it: esimesel kohal Roland Samler ja kahe punktiga tema jĂ€rel Lauri Mengel. Budo Cupil viienda koha ja sellega teenitud viie punktiga vormistas endale napi ĂŒldvĂ”idu Sandra-Merys Tasa.

Falco kohad EKL ĂŒldarvestuses hooaja lĂ”ppedes:

I koht
Sebastian Pungar (M U12: -30kg)
Karl-Erik Meltsas (M U12: -42kg)
Sandra-Merys Tasa (F U16: -47kg)
Roland Samler (M +75kg)

II koht
Hans Martti Nellis (M U12: -42kg)
Kaspar Kitse (M U16: -57kg)
Taner Salmann (M U16: -63kg)
Kerttu Rahe (F ABS)
Lauri Mengel (M +75kg)