15 mai 2022

Budo Cup 2022

Budo Cupil võitles Ott Jonuks endale välja koondise koha ja sõidab Falcost koos Hans Martti Nellisega juunis EM-le.

Laupäeval, 14. mail toimus Tallinnas Budo Cup nimeline karateturniir. Kuna lõppeval hooajal juba üks Budo Cup Eesti Karate Liiga arvestuses toimus (oktoobris), siis kevadine seekord EKL arvestusse ei läinud.

Karateklubi Falcost oli võistlemas kõigest neli sportlast: Ott Jonuks, Sander Kivirand, Maarja Somelar ja Karl Erik Meltsas. Oti ja Karl Eriku jaoks oli tegemist valikvõistlusega, mis otsustas pääsu Eesti koondisesse juunis toimuvaks EM-ks.

Päeva lõpuks võitles koondise koha välja Ott Jonuks U16 -57kg, kes võitis valikmatšideds IVL sportlast Mikk Teinlumi. Karl Erik küll võitis oma koondise koha valikmatšidest esimese, aga kahjuks edasi teha ei saanud. U18 -76 kg koondise koht läks konkurent Ragnar Audsele (Impact). Karl Erik sai matši alguses jalalöögi vastu kätt, mis viis ta ka arsti juurde, kes hindas olukorra selliseks, et Karl Erik võib jätkata. Läbi valu tegi Karl Erik matši lõpuni, kuid peale puhkust enam kinnast kätte panna ei saanud ja loobus edasisest võistlemisest. Kodus EMO-s selgus, et tegemist on käelumurruga ja käsi läks nädalateks kipsi.

Lisaks Otile oli EM koha endale varem kindlustanud Hans Martti Nellis U18 -68 kg. Seega Prahas 17.-19. juunil toimuvale EM-le sõidab seekord kaks Falco sportlast.

II koht
Maarja Somelar F U18 Open
Sander Kivirand U16 -57 kg

III koht