Vöö sidumine

Vööd on võimalik siduda päris mitmel erineval moel, aga olemata meetodist peab Karateklubi Falco karateka vöö olema seotud hoole ja korrektsusega. Traditsioonililne vöö sidumine käib nii, et alustatakse vöö keskkohast ning selja peal toimub ristumine. Falcos seda sidumisviisi ei pooldata ning meil õpetatakse sidumist kahe põhimõtte alusel:

1. Vöö ei ristu ega ole keerdus. Nii eest, tagant kui ka külgedelt katab üks vöö ring teist ning ristumine toimub ainult sõlme all.
  2. Sõlm on seotud nii, et ühepikkused vöö otsad väljuvad sõlmest külgedelt ning langevad väikeste sümmeetriliselt kaartena alla, nagu vuntsid :{

Järgnevalt toome välja videod ja joonised sidumise õppimiseks. Vali endale kõige meelepärasem õpetus ja harjuta kuni suudad vööd korrektselt siduda 15 sekundiga.

Versioon 1

Vöö sidumist alustatakse vöö otsast ja keritakse see kaks korda ümber talje. Seejärel viiakse üks vöö ots mõlema ringi alt läbi ning selle peale seotakse viimane sõlm.

Ühes videos koos traditsiooniline sidumismeetod (seljal ristumisega) ja teisena ka Falcos eelistatud variant.

Versioon 2

Sidumine koos „lukuga“. Luku eesmärk on hoida sõlm treeningu ajal kindlamalt kinni. Samas algajatel kipub lukku sidudes sõlm vormi kaotama ja lõpptulemus jääb inetu. Seega esmalt soovitame õppida selgeks ja harjutada käe sisse ilma „lukuta“ versioon.

Karateklubi Falco | Filosoofi 15, Tartu 50108 | +372 56 658 430 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035