30 jaan. 2012

Samurai Cup Lätis

Eile, 29.01.2012 toimus Lätis Madonas rahvusvaheline karatevõistlus noortele, kadettidele ja juunioridele. Võistlustest võtsid osa noored sportlased  Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt ja Eestist. Ka Karateklubi Falco oli oma esindusega väljas ning koju õnnestus tuua viis medalit. Finaali jõudsid Kaspar Kitse, Roland Samler ja Indrek Guitor. Kahjuks kaotasid kõik meie finalistid esikoha matsis ülimalt napilt kohtunike hääletusega.

II koht
Kaspar Kitse, poisid 10-11, -35 kg
Roland Samler, kadetid -63 kg
Indrek Guitor, juuniorid -55 kg

III koht
Martin Kiilaspää osales 7-9 aastaste poiste kahes kehakaalus (-35 kg ja +35 kg ) ning võitis mõlemas pronksmedali.

Rohkete kohtunike hääletuste põhjuseks on uuenenud võistlusmäärustik. Kui normaalaeg lõpeb viigiseisuga, siis uute reeglite kohaselt ei järgne sellele lisaaega, vaid võitja selgub kohe kohtunike hääletusega. Kohtunikud võrdlevad hääletamisel matši jooksul saadud hoiatuste arvu (hoiatuste eest vastane uute reeglite järgi punkte ei saa) ning nende arvates andmata jäänud punkte. Kuid kõige määravamaks on siiski kohtunike subjektiivne arvamus sportlase aktiivsusest, dominantsusest ja  tehnilistest oskustest matšis. Sellise hinnangu kohaselt jäid meie sportlased seekord lätlastele Lätis napilt alla.

Karateklubi Falco | Filosoofi 15, Tartu 50108 | +372 56 658 430 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035