24 märts 2013

Karateklubi Falco sportlased võistlesid kolmes erinevas riigis

DSC_0290

Märtsi eelviimasel nädalavahetusel toimusid Tallinnas Eesti MV-d täiskasvanutele ning meeskondlikud MV-d nii täiskasvanutele kui ka juunioritele-kadettidele. Eesti meistriks tulid Kerttu Rahe, kellele see oli täiskasvanute arvestuses 10. meistritiitel. Kahjuks polnud tal veteranide (35+) vanuseklassis ühtegi vastast ning seetõttu tuli leppida ainult naitse -55 kg kaalukategooria võiduga. Hästi esines ka Urmas Pungar, kes võitis veteranide klassis ülekaalukalt meistritiitli ning sama kindlalt jäi -84 kg meeste finaalis alla Dimitri Voroninile Budost. Hõbedasele tulemusele tulid veel Indrek Guitor M-60 kg, Mihkel Liivakant M-75 kg ning Lauri Mengel M+84 kg. Indrek Guitor tuli hõbemedalile ka juuniorite-kadettide IVLi võistkonna koosseisus ning Mihkel Liivakant Imani spordiklubi koosseisuga täiskasvanute arvestuses. Mõlemate kategooriate esikohad läksid spordiklubile Budo. Kahjuks me sellel aastal enda klubi võistkondasid välja ei pannud.

Võistlusel oli ka kurvem pool. Poolfinaalis kohtus Lauri täiskontakti harrastava sportlasega. Kohtumine kulges Lauri täieliku kontrolli all, planeeritult oli Lauri aktiivne ning ründas palju ning ka edukalt. Kahjuks leidis aset olukord kus pärast punktitehnika sooritust ning kohtuniku võitluse peatamiskäsklust sooritas vastane lõua pihta tugeva käelöögi murdes sellega Lauri lõualuu. Kahjuks rikkus see Lauri kevadise hooaja ning lootususe EMil medalit püüelda ning ka meeskonnavõistluselt jäime eemale.  Head paranemist Laurile!

Positiivsete uudiste juurde tagasi tulles, laupäeval toimus ka Baltimaade MV Leedus. Meie sportlastest osalesid seal Tambet Leetsi, 10-11 aastaste poiste raskekaal ning Kaspar Kitse, 10-11 aastaste poiste -40 kg kehakaal. Mõlemad saavutasid tubli III koha.

24. märtsil toimub Venemaal St.Peterburgis võistlus, kus osales Roland Samler. Tulemuseks 14-15 aastaste vanuserühmas II koht. Roland oli eelmisel nädalal haige ning tema enda sõnul polnud finaalis ei jaksu ega teravust, loodetavasti taastub vorm aprilli teisel poolel toimuvaks Põhjamaade MV-ks. Taner Salmann saavutas samal võistlusel 10-11 aastaste poiste arvestuses 4. koha.

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035