23 nov. 2015

Falco Cup 2015

Kerttu ja Marta Falco Cup 2015 kaksikvõitMöödunud laupäeval, 21. novembril toimus Tartus Turu tänava spordihoones FALCO CUP 2015. Iga-aastase Eesti Karate Liiga etapiks olid Tartusse sõitnud karatekad üle Eesti ja mõned külalised ka Lätist. Kodusel turniiril osales 16 Falco sportlast, kes võitsid kokku üheksa medalit (neli kuld-, ühe hõbe- ja neli pronksmedalit).

Kuni 12-aastate poiste -30kg kehakaalus oli võidukas Sebastian Pungar, kes võitis ka eelmise (hooaja esimese) liiga etapi ning on seega liiga punktiarvestuses kindel liider.

Poiste U16 -57kg oli ilmselt kogu võistluse üks põnevamaid ja tasavägisemaid kategooriaid. Selles kaalus oli võidukas äsja oma esimeselt rahvusvaheliselt tiitlivõistluselt naasnud ja seal oma MM-i matšivõitude arve avanud Taner Salmann. Samas kehakaalus saavutas kolmanda koha Kaspar Kitse.

Sellel hooajal hoolitsevad heade tulemuste eest ka päris mitmed naissportlased. Juba teist võistlust järjest olid naiste absoluutkaalu finaalis Marta Pereira ja Kerttu Rahe. Ka seekord saavutas ülekaaluka võidu Falcos treeniv portugaallanna Marta. Lisaks naiste tulemustele võitlesid ka tüdrukud välja kaks medalit. Kadi Sepp saavutas tüdrukute U16 raskekaalus kolmanda koha. Sama vanuseklassi kõige kergemas kategoorias oli aga võidukas Sandra-Merys Tasa, kelle jaoks oli see esimene medal liiga etapilt. Samamoodi võitis poiste U14 vanuseklassis oma esimese medali Jaan-Marten Teeväli.

Omamoodi ajalugu tehti seekord meeste katas. Falco ei ole kunagi katas sportlasi võistlustele saatnud. Seekord astus meeste katas üles septembrist Falcoga liitunud Siim Heinsalu, kelle võidetud pronksmedal on läbi aegade esimene Falcole võidetud kata medal.

Siim Heinsalu meeste kata

Kui tavaliselt toimub Tartus üle-eestilisi turniire vaid kord aastas, siis sellel hooajal on üsna peagi oodata ka järgmist. Tartu võõrustab sellel aastal ka Eesti meistrivõistlusi, mis toimuvad 9. jaanuaril A. le Coq spordihoones.

Karateklubi Falco | Kastani 48g, Tartu 50410 | +372 51 66 253 | info[ät]karateklubi.ee | a/a EE452200221005121035