24 mai 2016

Budo Cup – hooaja viimane võistlus

Budo Cup 2016Möödunud laupäeval, 21. mail toimus Tallinna Spordihoones Eesti Karate Liiga (EKL) etapp Budo Cup, kust Falco sportlased võitsid kolm medalit ja vormistasid hooaja kokkuvõtteks 12 EKL poodimukohta.

Budo Cup/Baltic Grand Prix on traditsiooniliselt üheks suurimaks võistluseks Eestis. Rahvusvahelises konkurentsis võitles kaheksa Falco sportlast, kellest kolmel õnnestus jõuda esikolmikusse. Lauri Mengel oli võidukas meeste raskekaalus (M +84kg) ning kolmanda koha teenisid Marko Olavi Prost (M U12: +42 kg) ja Kerttu Rahe (F -61 kg), kes väga tasavägises pronksikohtumises võitis klubikaaslast Marta Pereirat.

Budo Cup oli Eesti Karate Liiga viimane etapp, kus löödi kokku lõplikud punktitabelid ja jagati välja liiga karikad. Eelmisel hooajal võitsid Falco sportlased kokku kolm esikohta ja ühe kolmanda. Äsja lõppenud hooaega kujunes liiga arvestuses meie jaoks palju edukamaks. Kokku võideti neli esi-, viis teist ja kolm kolmandat kohta.

Kõige kindlama üldvõidu saavutas Sebastian Pungar, kelle jaoks oli liiga võit kindel juba enne viimast etappi. Hooaja alguses teenitud järjestikused esikohad lubasid tal hooaja viimase võistluse lausa vahele jätta. Ülekaaluka kaksikvõidu vormistasid ka Karl-Erik Meltsas ja Hans Martti Nellis, kes kategoorias U12 -42 kg olid oma liidrikohad kindlustanud samuti enne viimast etappi. Meeste konkurentsis oli liiga kõige raskemaks kategooriaks +75kg, kuhu alla liideti nii -84kg kui ka +84kg võistlusklassid. Ka selles kategoorias tuli Falcosse kaksikvõit: esimesel kohal Roland Samler ja kahe punktiga tema järel Lauri Mengel. Budo Cupil viienda koha ja sellega teenitud viie punktiga vormistas endale napi üldvõidu Sandra-Merys Tasa.

Falco kohad EKL üldarvestuses hooaja lõppedes:

I koht
Sebastian Pungar (M U12: -30kg)
Karl-Erik Meltsas (M U12: -42kg)
Sandra-Merys Tasa (F U16: -47kg)
Roland Samler (M +75kg)

II koht
Hans Martti Nellis (M U12: -42kg)
Kaspar Kitse (M U16: -57kg)
Taner Salmann (M U16: -63kg)
Kerttu Rahe (F ABS)
Lauri Mengel (M +75kg)